halowe

Na Indywidualnych Halowych Mistrzostwach Miasta Szkół Gimnazjalnych w Lekkiej Atletyce, które odbyły się dnia 15 grudnia 2015 roku bardzo dobrze wypadli uczniowie naszego gimnazjum.

Zdobyli oni łącznie 77 punktów, co dało im II miejsce w klasyfikacji ogólnej. Lepsza była tylko reprezentacja gimnazjum nr 7.

Na uwagę zasługuje występ Jakuba Augustyniaka, który z czasem 3.02,59 wygrał bieg na dystansie 1000 metrów, zostawiając w tyle nawet reprezentantów gimnazjum 7.

Do zajęcia II miejsca w rywalizacji chłopców przyczynili się również Gostkowski Kacper, który w biegu na 1000 metrów wywalczył V lokatę, Michał Osiecki w skoku w dal zajął V miejsce oraz sprinterzy w osobach Hening Daniel (V mjiejsce) i Poszman Przemysław (VI miejsce).

Wśród dziewcząt z dobrej strony pokazały się: Fornal Oliwia, która w biegu na 60 metrów zajęła VIII miejsce, Witkowska Natalia w biegu na 600 metrów zajęła VII miejsce.

Godnym podkreślenia jest również fakt, iż uczeń naszej szkoły Jakub Augustyniak na Ogólnopolskim Mitingu w Toruniu w dniu 8.01.2016 roku, w biegu na 600 metrów zajął I miejsce w swoim roczniku, natomiast w klasyfikacji generalnej IX miejsce.

Kibicujemy Jakubowi i życzymy mu dalszych sukcesów sportowych.