poligon

Poligon klas mundurowych.

25 maja w lesie komunalnym przylegającym do naszej szkoły odbyły się pierwsze zawody poligonowe klas mundurowych.

Udział brało dziewięć drużyn czteroosobowych z Gimnazjum oraz trzy drużyny z III LO.

Wszyscy podzieleni zostali na trzy kategorie wiekowe.

Rywalizacja toczyła się na dystansie ok. 1500 m.

• strzelanie z karabinka.

Na mecie, na wycieńczonych, ale szczęśliwych uczestników czekała gorąca wojskowa strawa.

Zespół sędziowski po podliczeniu wszystkich danych znajdujących się na karcie startowej ogłosił wyniki.

W najstarszej grupie wiekowej-II-III klasa LO zwyciężył zespół w składzie: Kobrzyńska, Oparka, Wojewódka, Granica z czasem 14,10,98.

W kategorii III klasa Gim i I LO pierwsze miejsce zajął zespół: Błędowski, Kasprzycka, Pawelec, Murawski z czasem 11,07,43, drugie miejsce: Kur, Jaskulska, Kopecki, Sikora z czasem 12,75,50, trzecie miejsce: Zbyszewska, Nerhol, Lisowski, Krypciak z czasem 15,08,34.

W kategorii I-II klasa Gim pierwsze miejsce zajęła drużyna: Kitowska, Kurzyński, Krzemkowska, Polenik z czasem 15,14,87, drugie miejsce zajęła drużyna: Przeczewska, Fyda, Szymański, Wilewski, trzecie miejsce zajęła drużyna: Łukaszewska, Osiewicz, Dorszewski, Elwertowska z czasem 16,24,71.

Zwyciezcy zostali zagrodzeni medalami i gromkimi brawami.

Wszyscy zawodnicy spisali się na medal, mogli sprawdzić swoje siły i umiejętności na niełatwym torze przeszkód.

Do kolejnych zawodów czas upłynie bardzo szybko.